7 Ocak 2018 Pazar

"Ama Ben Sana Hiçbir Şey Vaat Etmedim ki!" - Hadi Canım Sen de? Harbiden Mi Ya?

Birine değer vermenin ne demek olduğunu sorguluyorum bir süredir. Ne demek ki birine değer vermek? Birinin sadece boş zamanlarında bize ayırdığı vakit mesela bana değer verdiğini gösterir mi? Bence, göstermez. Çünkü sizi gerçekten seven biri aslında ne kadar yoğun olursa olsun; size ayıracak bir vakit yaratır, yaratmaya uğraşır. Kolay olanı seçenler aslında hiç yanınızda olmayanlardır. 


Unutmayın bunu! Biri ile her şeyinizi paylaşırken aslında onun hiçbir şeyi olmadığınızı fark ettiğinizde dünyanız başınıza yıkılır... 

Sonra dönüp size aynen şöyle derler: "Bu konuya bir açıklık getirelim. Ben sana hiçbir şey vaat etmedim, ben sana ümit vermedim. Ben şöyle yapmadım, ben böyle yapmadım." "Hadi canım, ciddi misin?" diyesiniz gelir biliyorum ama diyemezsiniz.

Bir erkeğin bir kadına yaptığı ve de yapacağı en büyük hakaret! Her şeyi görmezden gelip yine de yanında durduğunuz, durmaya çalıştığınız birinin sizi elinin tersiyle itmesi. Ve iterken de size "Fazla iyisin." demeleri. Aklımın almadığı tek bir konu var. Şayet bir insan gerçekten çok iyi ise, ona sahip olmak bir lüks değil midir? Hani bazen karşımıza geçip diyorlar ya; "Bu zamanda senin gibi bir insan bulunmaz. Gerçekten mükemmel bir insansın sen." Yahu madem öyleyim; neden bırakıp gitmeyi tercih ediyorsun. Madem çok iyiyim, çok mükemmelim ve bu zamanda benim gibi bir insanı bulamazsın o zaman neden gidiyorsun be adam? Bu durumda benim için, bizim için savaşman gerekmez mi? Hani çok iyiydim ne oldu? İş bizim için deyince mi bozuldu? Savaşmaktan mı korktun? Gücün mü yok? Korkuyor musun? Ya da savaşmaya değer mi görmüyorsun? Ama söylediğine göre beni seviyorsun? Nasıl seviyorsun? Nasıl bir sevmek bu, ben anlamıyorum...

Kolay olanı tercih ediyorsun ve diyorsun ki; "Ben seni üzmek istemiyorum." öyle mi?
Çünkü zor olan "Belki üzerim de seni ama yanımda ol ben senin için savaşmaya razıyım." demektir.

Ve kolayı seçenler asla sevmeyenlerdendir.

Birinin hayatında en önemli insan olmayı başarıp da sonra onu bırakıp gitmek.
Güzel bir duygu mu?
Birinin sizi sevmesini sağlayıp sonra o sevgiyi görmezden gelmek. 
İyi mi böyle?

Çok mu acımasız oldu söylediklerim.
Peki.
Özür dilerim.

Hayatımızın içine sıçmanıza izin verdiğimiz için hepimiz adına sizlerden özür dilerim.
Sizin gibi insanları sevdiğimiz için özür dilerim.
Sizlere inandığımız için,
Güvendiğimiz için.

Özür dilerim.

Şimdi biz iyi insanları bırakıp, kendi boktan dünyanıza geri dönebilirsiniz!
Zira aldığınız bu ahlarla asla ama asla rahata eremeyeceksiniz...
Bizler sizlere asla beddua etmeyiz de Allah büyük; bizim temiz kalbimizi kırmanızın bedelini elbette ödetir sizin gibilere. 

Çünkü bu dünyada bir tek Allah'ın adalet terazisi şaşmaz ve o iki dünyada da yakanızı asla bırakmaz.
- kübraslisen